KURUMSAL

Hakkımızda

Ovam Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Tic. Ltd. Şti. Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş ve MYK (Meslek Yeterlilik Kurumu) tarafından ulusal yeterliliklere göre MYK mesleki yeterlilik belgesi vermek üzere yetkilendirilmiştir.

Bireylerin mesleki gelişimine katkıda bulunmaya yönelik personel belgelendirme faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulmuştur. Ovam Belgelendirme, 26.01.2017 tarihinde AB-0120-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 13.12.2017 tarihinde YB-0114 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

Misyonumuz

Hizmet kalitesinden ödün vermeden, bağımsız, güvenilirliği, tarafsızlığı ve eşitliği ilke edinmiş, hizmet vereceği bireylerin performansını ve uygunluğunu, gizlilik politikası çerçevesinde değerlendirmek, belgelendirilmesini sağlamak, bu belgelendirmenin sürdürebilir olmasını sağlamak ve geliştirmektir.

Vizyonumuz

İlkeleri ve sunduğu hizmetlerle, sürdürülebilirliği ve kalite standardizasyonunu bozmadan faaliyet göstererek sektöre yön verebilen, kalıcı, lider ve örnek kuruluş olmaktır.